Matches: Fixtures, Results, Tables

Home

This site has been setup by England Hockey as an interim measure whilst the live data feed between the new GMS system and the England Hockey and Area websites is finalised. The information is updated every 15 minutes as new results are recorded. Tables have also now been added to division records.

Click a team to view the clubs fixtures.

Date Time Home Team Away Team Venue Officials
30-Oct11:45Aldridge & Walsall 1Phoenix Blues 1Aston University Rec Ground
13:00Leek 3Bridgnorth 2Leek High School
13:30North Stafford 2Wem & Market Drayton 1Clayton Hall Academy
11:00Streetly 1Lichfield 4Streetly Academy
10:30Tamworth 2Wolverhampton & Tettenhall 3Tamworth - Landau Forte Academy
14:00Wolverhampton & Tettenhall 2Tamworth 3Aldersley Leisure Village - Pitch 2
06-Nov11:00Bridgnorth 2Aldridge & Walsall 1Bridgnorth Leisure Centre
10:00Leek 3Streetly 1Leek High School
11:30Phoenix Blues 1Wolverhampton & Tettenhall 2Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 3Tamworth 2Tamworth - Landau Forte Academy
16:30Wem & Market Drayton 1Lichfield 4Whitchurch - Sir John Talbots School
11:00Wolverhampton & Tettenhall 3North Stafford 2Aldersley Leisure Village - Pitch 1
13-Nov14:30Aldridge & Walsall 1Leek 3Aston University Rec Ground
11:30Lichfield 4Wolverhampton & Tettenhall 3Lichfield Sports Club
13:00North Stafford 2Tamworth 3Newcastle-Under-Lyme School
12:30Streetly 1Wem & Market Drayton 1Streetly Academy
10:30Tamworth 2Phoenix Blues 1Tamworth - Landau Forte Academy
11:00Wolverhampton & Tettenhall 2Bridgnorth 2Aldersley Leisure Village - Pitch 2
20-Nov13:10Aldridge & Walsall 1Streetly 1Aston University Rec Ground
11:00Bridgnorth 2Tamworth 2Bridgnorth Leisure Centre
14:30Leek 3Wolverhampton & Tettenhall 2Leek High School
11:30Phoenix Blues 1North Stafford 2Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 3Lichfield 4Tamworth - Landau Forte Academy
14:00Wolverhampton & Tettenhall 3Wem & Market Drayton 1Aldersley Leisure Village - Pitch 2
27-Nov12:30Lichfield 4Phoenix Blues 1Lichfield -Whittington Barracks
13:00North Stafford 2Bridgnorth 2Newcastle-Under-Lyme School
Streetly 1Wolverhampton & Tettenhall 3
10:30Tamworth 2Leek 3Tamworth - Landau Forte Academy
16:00Wem & Market Drayton 1Tamworth 3Whitchurch - Sir John Talbots School
11:00Wolverhampton & Tettenhall 2Aldridge & Walsall 1Aldersley Leisure Village - Pitch 2
04-Dec13:10Aldridge & Walsall 1Tamworth 2Aston University Rec Ground
11:00Bridgnorth 2Lichfield 4Bridgnorth Leisure Centre
13:00Leek 3North Stafford 2Leek High School
11:30Phoenix Blues 1Wem & Market Drayton 1Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 3Wolverhampton & Tettenhall 3Tamworth - Landau Forte Academy
11:00Wolverhampton & Tettenhall 2Streetly 1Aldersley Leisure Village - Pitch 2
11-Dec11:30Lichfield 4Leek 3Lichfield Sports Club
13:30North Stafford 2Aldridge & Walsall 1Clayton Hall Academy
12:30Streetly 1Tamworth 3Streetly Academy
10:30Tamworth 2Wolverhampton & Tettenhall 2Tamworth - Landau Forte Academy
16:00Wem & Market Drayton 1Bridgnorth 2Whitchurch - Sir John Talbots School
11:00Wolverhampton & Tettenhall 3Phoenix Blues 1Aldersley Leisure Village - Pitch 1
15-Jan11:30Lichfield 4Aldridge & Walsall 1Lichfield -Whittington Barracks
14:30North Stafford 2Wolverhampton & Tettenhall 2Newcastle-Under-Lyme School
13:00Streetly 1Tamworth 2Streetly Academy
10:30Tamworth 3Phoenix Blues 1Tamworth - Landau Forte Academy
Wem & Market Drayton 1Leek 3Whitchurch - Sir John Talbots School
Wolverhampton & Tettenhall 3Bridgnorth 2
22-Jan11:45Aldridge & Walsall 1Wem & Market Drayton 1Aston University Rec Ground
11:00Bridgnorth 2Tamworth 3Bridgnorth Leisure Centre
10:00Leek 3Wolverhampton & Tettenhall 3Leek High School
11:30Phoenix Blues 1Streetly 1Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 2North Stafford 2Tamworth - Landau Forte Academy
Wolverhampton & Tettenhall 2Lichfield 4
29-Jan11:30Lichfield 4Tamworth 2Lichfield Sports Club
13:30North Stafford 2Streetly 1Clayton Hall Academy
11:30Phoenix Blues 1Bridgnorth 2Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 3Leek 3Tamworth - Landau Forte Academy
Wem & Market Drayton 1Wolverhampton & Tettenhall 2Whitchurch - Sir John Talbots School
Wolverhampton & Tettenhall 3Aldridge & Walsall 1
05-Feb14:30Aldridge & Walsall 1Tamworth 3Aston University Rec Ground
10:00Leek 3Phoenix Blues 1Leek High School
13:30North Stafford 2Lichfield 4Clayton Hall Academy
12:30Streetly 1Bridgnorth 2Streetly Academy
10:30Tamworth 2Wem & Market Drayton 1Tamworth - Landau Forte Academy
Wolverhampton & Tettenhall 2Wolverhampton & Tettenhall 3
12-Feb12:30Bridgnorth 2Leek 3Bridgnorth Leisure Centre
11:30Lichfield 4Streetly 1Lichfield Sports Club
11:30Phoenix Blues 1Aldridge & Walsall 1Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 3Wolverhampton & Tettenhall 2Tamworth - Landau Forte Academy
Wem & Market Drayton 1North Stafford 2Whitchurch - Sir John Talbots School
Wolverhampton & Tettenhall 3Tamworth 2
26-Feb14:30Aldridge & Walsall 1Bridgnorth 2Aston University Rec Ground
11:30Lichfield 4Wem & Market Drayton 1Lichfield Sports Club
13:30North Stafford 2Wolverhampton & Tettenhall 3Clayton Hall Academy
12:30Streetly 1Leek 3Streetly Academy
10:30Tamworth 2Tamworth 3Tamworth - Landau Forte Academy
Wolverhampton & Tettenhall 2Phoenix Blues 1
05-Mar11:00Bridgnorth 2Wolverhampton & Tettenhall 2Bridgnorth Leisure Centre
13:00Leek 3Aldridge & Walsall 1Leek High School
11:30Phoenix Blues 1Tamworth 2Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 3North Stafford 2Tamworth - Landau Forte Academy
15:00Wem & Market Drayton 1Streetly 1Whitchurch - Sir John Talbots School
Wolverhampton & Tettenhall 3Lichfield 4
12-Mar11:30Lichfield 4Tamworth 3Lichfield Sports Club
13:00North Stafford 2Phoenix Blues 1Newcastle-Under-Lyme School
12:30Streetly 1Aldridge & Walsall 1Streetly Academy
10:30Tamworth 2Bridgnorth 2Tamworth - Landau Forte Academy
15:00Wem & Market Drayton 1Wolverhampton & Tettenhall 3Whitchurch - Sir John Talbots School
Wolverhampton & Tettenhall 2Leek 3
19-Mar13:10Aldridge & Walsall 1Wolverhampton & Tettenhall 2Aston University Rec Ground
11:00Bridgnorth 2North Stafford 2Bridgnorth Leisure Centre
13:00Leek 3Tamworth 2Leek High School
11:30Phoenix Blues 1Lichfield 4Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 3Wem & Market Drayton 1Tamworth - Landau Forte Academy
Wolverhampton & Tettenhall 3Streetly 1
26-Mar11:30Lichfield 4Bridgnorth 2Lichfield Sports Club
13:30North Stafford 2Leek 3Clayton Hall Academy
12:30Streetly 1Wolverhampton & Tettenhall 2Streetly Academy
10:30Tamworth 2Aldridge & Walsall 1Tamworth - Landau Forte Academy
15:00Wem & Market Drayton 1Phoenix Blues 1Whitchurch - Sir John Talbots School
Wolverhampton & Tettenhall 3Tamworth 3
02-Apr13:10Aldridge & Walsall 1North Stafford 2Aston University Rec Ground
11:00Bridgnorth 2Wem & Market Drayton 1Bridgnorth Leisure Centre
11:00Leek 3Lichfield 4Uttoxeter - Abbotsholme School
11:30Phoenix Blues 1Wolverhampton & Tettenhall 3Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 3Streetly 1Tamworth - Landau Forte Academy
Wolverhampton & Tettenhall 2Tamworth 2
Area Division Home Team Away Team Date
Date Time Home Team - - Away Team Venue
25-Sep11:45Aldridge & Walsall 113Lichfield 4Aston University Rec Ground
11:00Bridgnorth 240Wolverhampton & Tettenhall 3Bridgnorth Leisure Centre
13:00Leek 343Wem & Market Drayton 1Leek High School
11:30Phoenix Blues 191Tamworth 3Erasmus Darwin Academy
10:45Tamworth 231Streetly 1Tamworth - Landau Forte Academy
14:00Wolverhampton & Tettenhall 204North Stafford 2Aldersley Leisure Village - Pitch 2
02-Oct11:30Lichfield 431Wolverhampton & Tettenhall 2Lichfield Sports Club
13:30North Stafford 211Tamworth 2Clayton Hall Academy
13:00Streetly 105Phoenix Blues 1Streetly Academy
10:45Tamworth 313Bridgnorth 2Tamworth - Landau Forte Academy
Wem & Market Drayton 121Aldridge & Walsall 1
11:00Wolverhampton & Tettenhall 308Leek 3Aldersley Leisure Village - Pitch 1
09-Oct14:30Aldridge & Walsall 150Wolverhampton & Tettenhall 3Aston University Rec Ground
11:00Bridgnorth 220Phoenix Blues 1Bridgnorth Leisure Centre
11:00Leek 322Tamworth 3Uttoxeter - Abbotsholme School
12:30Streetly 102North Stafford 2Streetly Academy
10:45Tamworth 213Lichfield 4Tamworth - Landau Forte Academy
11:00Wolverhampton & Tettenhall 205Wem & Market Drayton 1Aldersley Leisure Village - Pitch 2
16-Oct11:00Bridgnorth 2 (HWO)50Streetly 1Bridgnorth Leisure Centre
13:15Lichfield 422North Stafford 2Lichfield Sports Club
11:30Phoenix Blues 142Leek 3Erasmus Darwin Academy
10:15Tamworth 332Aldridge & Walsall 1Tamworth - Landau Forte Academy
14:00Wolverhampton & Tettenhall 304Wolverhampton & Tettenhall 2Aldersley Leisure Village - Pitch 2
23-Oct13:30Wem & Market Drayton 103Tamworth 2
Area Division Home Team Away Team Date
NamePlayedWonDrawLostForAgainstDifferencePointsForm
Bridgnorth 244001411312W W W W
Lichfield 44310115610W W W D
Phoenix Blues 14301185139W W L W
North Stafford 242209368W D W D
Leek 3421116977W W D L
Tamworth 242118537W D L W
Wem & Market Drayton 1420210826L W W L
Tamworth 34112716-94L L D W
Aldridge & Walsall 141039813L L W L
Wolverhampton & Tettenhall 24103512-73L L L W
Streetly 14004115-140L L L L
Wolverhampton & Tettenhall 34004021-210L L L L