Matches: Fixtures, Results, Tables

Home

This site has been setup by England Hockey as an interim measure whilst the live data feed between the new GMS system and the England Hockey and Area websites is finalised. The information is updated every 15 minutes as new results are recorded. Tables have also now been added to division records.

Click a team to view the clubs fixtures.

Date Time Home Team Away Team Venue Officials
30-Oct13:00Atherstone Adders 4Warwick 5Atherstone - Queen Elizabeth Academy
16:00ByeRugby & East Warwickshire 7Warwick - St Nicholas Park Leisure Centre
13:45Loughborough Carillon 2Ashby 4Loughborough Grammar School
11:00Northampton Saints 5Coventry & North Warwickshire 3Moulton College Water (Gate 4)
15:00Solihull Blossomfield 4Market Harborough 3
15:30Tamworth 3Bye 2Tamworth - Landau Forte Academy
06-Nov15:00Ashby 4ByeIvanhoe College
13:30Bye 2Atherstone Adders 4Melton Sport Vill (King Edwards)
13:00Coventry & North Warwickshire 3Loughborough Carillon 2Coventry University Sports Ground
13:00Northampton Saints 5Solihull Blossomfield 4Moulton College Sand (Gate 3)
12:00Rugby & East Warwickshire 7Tamworth 3Rugby School - Pitch 1
16:00Warwick 5Market Harborough 3Warwick School - Girls - Pitch 2
13-Nov13:00Atherstone Adders 4Rugby & East Warwickshire 7Atherstone - Queen Elizabeth Academy
16:00ByeCoventry & North Warwickshire 3Warwick - St Nicholas Park Leisure Centre
13:45Loughborough Carillon 2Northampton Saints 5Loughborough Grammar School
Market Harborough 3Bye 2
15:00Solihull Blossomfield 4Warwick 5
15:30Tamworth 3Ashby 4Tamworth - Landau Forte Academy
20-Nov15:00Ashby 4Atherstone Adders 4Ivanhoe College
13:30Bye 2Warwick 5Melton Sport Vill (King Edwards)
11:30Coventry & North Warwickshire 3Tamworth 3Coventry University Sports Ground
13:45Loughborough Carillon 2Solihull Blossomfield 4Loughborough Grammar School
13:00Northampton Saints 5ByeMoulton College Sand (Gate 3)
12:00Rugby & East Warwickshire 7Market Harborough 3Rugby School - Pitch 1
27-Nov13:00Atherstone Adders 4Coventry & North Warwickshire 3Atherstone - Queen Elizabeth Academy
16:00ByeLoughborough Carillon 2Warwick - St Nicholas Park Leisure Centre
15:00Market Harborough 3Ashby 4Robert Smyth Academy
15:00Solihull Blossomfield 4Bye 2
15:30Tamworth 3Northampton Saints 5Tamworth - Landau Forte Academy
14:30Warwick 5Rugby & East Warwickshire 7Warwick - Aylesford School
04-Dec15:00Ashby 4Warwick 5Ivanhoe College
14:00ByeSolihull Blossomfield 4Warwick - North Leamington School
11:30Coventry & North Warwickshire 3Market Harborough 3Coventry University Sports Ground
13:45Loughborough Carillon 2Tamworth 3Loughborough Grammar School
13:00Northampton Saints 5Atherstone Adders 4Moulton College Sand (Gate 3)
12:00Rugby & East Warwickshire 7Bye 2Rugby School - Pitch 1
11-Dec13:00Atherstone Adders 4Loughborough Carillon 2Atherstone - Queen Elizabeth Academy
13:30Bye 2Ashby 4Melton Sport Vill (King Edwards)
15:00Market Harborough 3Northampton Saints 5Robert Smyth Academy
15:00Solihull Blossomfield 4Rugby & East Warwickshire 7
15:30Tamworth 3ByeTamworth - Landau Forte Academy
14:30Warwick 5Coventry & North Warwickshire 3Warwick School - Girls - Pitch 2
15-Jan13:00Atherstone Adders 4ByeAtherstone - Queen Elizabeth Academy
13:30Bye 2Coventry & North Warwickshire 3Melton Sport Vill (King Edwards)
15:00Market Harborough 3Loughborough Carillon 2Robert Smyth Academy
12:00Rugby & East Warwickshire 7Ashby 4Rugby School - Pitch 1
15:00Solihull Blossomfield 4Tamworth 3
16:00Warwick 5Northampton Saints 5Warwick School - Girls - Pitch 2
22-Jan01:00Ashby 4Solihull Blossomfield 4Ivanhoe College
14:00ByeMarket Harborough 3Warwick - North Leamington School
13:00Coventry & North Warwickshire 3Rugby & East Warwickshire 7Coventry University Sports Ground
13:45Loughborough Carillon 2Warwick 5Loughborough Grammar School
Northampton Saints 5Bye 2
15:30Tamworth 3Atherstone Adders 4Tamworth - Landau Forte Academy
29-Jan15:00Ashby 4Coventry & North Warwickshire 3Ivanhoe College
13:00Atherstone Adders 4Solihull Blossomfield 4Atherstone - Queen Elizabeth Academy
13:30Bye 2Loughborough Carillon 2Melton Sport Vill (King Edwards)
15:00Market Harborough 3Tamworth 3Robert Smyth Academy
12:00Rugby & East Warwickshire 7Northampton Saints 5Rugby School - Pitch 1
16:00Warwick 5ByeWarwick School - Girls - Pitch 2
05-Feb13:00Atherstone Adders 4Market Harborough 3Atherstone - Queen Elizabeth Academy
14:00ByeBye 2Warwick - North Leamington School
13:45Loughborough Carillon 2Rugby & East Warwickshire 7Loughborough Grammar School
Northampton Saints 5Ashby 4
15:00Solihull Blossomfield 4Coventry & North Warwickshire 3
15:30Tamworth 3Warwick 5Tamworth - Landau Forte Academy
12-Feb13:30Ashby 4Loughborough Carillon 2Ivanhoe College
13:30Bye 2Tamworth 3Melton Sport Vill (King Edwards)
14:30Coventry & North Warwickshire 3Northampton Saints 5Coventry University Sports Ground
15:00Market Harborough 3Solihull Blossomfield 4Robert Smyth Academy
12:00Rugby & East Warwickshire 7ByeRugby School - Pitch 1
16:00Warwick 5Atherstone Adders 4Warwick School - Girls - Pitch 2
26-Feb13:00Atherstone Adders 4Bye 2Atherstone - Queen Elizabeth Academy
16:00ByeAshby 4Warwick - St Nicholas Park Leisure Centre
13:45Loughborough Carillon 2Coventry & North Warwickshire 3Loughborough Grammar School
15:00Market Harborough 3Warwick 5Robert Smyth Academy
15:00Solihull Blossomfield 4Northampton Saints 5
15:30Tamworth 3Rugby & East Warwickshire 7Tamworth - Landau Forte Academy
05-Mar15:00Ashby 4Tamworth 3Ivanhoe College
13:30Bye 2Market Harborough 3Melton Sport Vill (King Edwards)
14:30Coventry & North Warwickshire 3ByeCoventry University Sports Ground
Northampton Saints 5Loughborough Carillon 2
12:00Rugby & East Warwickshire 7Atherstone Adders 4Rugby School - Pitch 1
16:00Warwick 5Solihull Blossomfield 4Warwick School - Girls - Pitch 2
12-Mar13:00Atherstone Adders 4Ashby 4Atherstone - Queen Elizabeth Academy
16:00ByeNorthampton Saints 5Warwick - St Nicholas Park Leisure Centre
15:00Market Harborough 3Rugby & East Warwickshire 7Robert Smyth Academy
15:00Solihull Blossomfield 4Loughborough Carillon 2
15:30Tamworth 3Coventry & North Warwickshire 3Tamworth - Landau Forte Academy
16:00Warwick 5Bye 2Warwick School - Girls - Pitch 2
19-Mar15:00Ashby 4Market Harborough 3Ivanhoe College
13:30Bye 2Solihull Blossomfield 4Melton Sport Vill (King Edwards)
14:30Coventry & North Warwickshire 3Atherstone Adders 4Coventry University Sports Ground
13:45Loughborough Carillon 2ByeLoughborough Grammar School
Northampton Saints 5Tamworth 3
12:00Rugby & East Warwickshire 7Warwick 5Rugby School - Pitch 1
26-Mar13:00Atherstone Adders 4Northampton Saints 5Atherstone - Queen Elizabeth Academy
13:30Bye 2Rugby & East Warwickshire 7Melton Sport Vill (King Edwards)
15:00Market Harborough 3Coventry & North Warwickshire 3Robert Smyth Academy
15:00Solihull Blossomfield 4Bye
15:30Tamworth 3Loughborough Carillon 2Tamworth - Landau Forte Academy
16:00Warwick 5Ashby 4Warwick School - Girls - Pitch 2
02-AprAshby 4Bye 2
16:00ByeTamworth 3Warwick - St Nicholas Park Leisure Centre
14:30Coventry & North Warwickshire 3Warwick 5Coventry University Sports Ground
13:45Loughborough Carillon 2Atherstone Adders 4Loughborough Grammar School
Northampton Saints 5Market Harborough 3
12:00Rugby & East Warwickshire 7Solihull Blossomfield 4Rugby School - Pitch 1
Area Division Home Team Away Team Date
Date Time Home Team - - Away Team Venue
25-Sep16:00ByeAtherstone Adders 4Warwick - St Nicholas Park Leisure Centre
11:30Coventry & North Warwickshire 3Bye 2Coventry University Sports Ground
15:15Loughborough Carillon 246Market Harborough 3Loughborough Grammar School
11:00Northampton Saints 550Warwick 5Moulton College Water (Gate 4)
15:30Tamworth 305Solihull Blossomfield 4 (AWO)Tamworth - Landau Forte Academy
02-Oct13:00Atherstone Adders 4 (HWO)50Tamworth 3Atherstone - Queen Elizabeth Academy
13:30Bye 2Northampton Saints 5Melton Sport Vill (King Edwards)
15:00Market Harborough 3ByeRobert Smyth Academy
12:00Rugby & East Warwickshire 764Coventry & North Warwickshire 3Rugby School - Pitch 1
15:00Solihull Blossomfield 417Ashby 4
14:30Warwick 513Loughborough Carillon 2Warwick School - Girls - Pitch 2
09-Oct16:00ByeWarwick 5Warwick - St Nicholas Park Leisure Centre
11:30Coventry & North Warwickshire 330Ashby 4Coventry University Sports Ground
13:45Loughborough Carillon 2Bye 2Loughborough Grammar School
11:00Northampton Saints 540Rugby & East Warwickshire 7Moulton College Water (Gate 4)
15:00Solihull Blossomfield 420Atherstone Adders 4
15:30Tamworth 305Market Harborough 3 (AWO)Tamworth - Landau Forte Academy
16-Oct15:00Ashby 414Northampton Saints 5Ivanhoe College
13:30Bye 2ByeMelton Sport Vill (King Edwards)
11:30Coventry & North Warwickshire 390Solihull Blossomfield 4Coventry University Sports Ground
15:00Market Harborough 360Atherstone Adders 4Robert Smyth Academy
12:00Rugby & East Warwickshire 706Loughborough Carillon 2Rugby School - Pitch 1
16:00Warwick 5 (HWO)50Tamworth 3Warwick School - Girls - Pitch 2
23-Oct16:30Ashby 414Rugby & East Warwickshire 7Ivanhoe College
Area Division Home Team Away Team Date
NamePlayedWonDrawLostForAgainstDifferencePointsForm
Market Harborough 33300174139W W W
Northampton Saints 53300131129W W W
Coventry & North Warwickshire 33201166106L W W
Loughborough Carillon 2320113766L W W
Ashby 4420213856W L L W
Solihull Blossomfield 44202816-86W L W L
Warwick 5310268-23L L W
Atherstone Adders 4310258-33W L L
Rugby & East Warwickshire 74103619-133W L L L
Tamworth 34004020-200L L L L