Matches: Fixtures, Results, Tables

Home

This site has been setup by England Hockey as an interim measure whilst the live data feed between the new GMS system and the England Hockey and Area websites is finalised. The information is updated every 15 minutes as new results are recorded. Tables have also now been added to division records.

Click a team to view the clubs fixtures.

Date Time Home Team Away Team Venue Officials
30-Oct10:00Amersham & Chalfont 3Milton Keynes 2Amersham & Chalfont HC
11:00Banbury 2Marlow 4North Oxfordshire Academy
10:00Bicester 1Witney 2The Cooper School
13:15Oxford 4Newbury & Thatcham 2Headington SchoolJon Darnell
10:30Oxford University 3Oxford Hawks 5Iffley Road Sports Centre
15:00South Berkshire 2Windsor 1Cantley Park
06-Nov10:00Bicester 1Banbury 2The Cooper School
12:00Milton Keynes 2Marlow 4Milton Keynes Sports Club - 2
12:30Newbury & Thatcham 2South Berkshire 2Henwick Worthy SG (Newbury)
10:30Oxford Hawks 5Amersham & Chalfont 3Banbury Road North - Pitch 2
12:00Windsor 1Oxford University 3Windsor Boys School
10:30Witney 2Oxford 4Wood Green School
13-Nov14:30Amersham & Chalfont 3Windsor 1Amersham & Chalfont HC
11:00Banbury 2Milton Keynes 2North Oxfordshire Academy
13:15Marlow 4Oxford Hawks 5Marlow Sports Club
13:15Oxford 4Bicester 1Headington School
10:30Oxford University 3Newbury & Thatcham 2Iffley Road Sports Centre
15:00South Berkshire 2Witney 2Cantley Park
20-Nov10:00Bicester 1South Berkshire 2The Cooper School
11:00Newbury & Thatcham 2Amersham & Chalfont 3Henwick Worthy SG (Newbury)
11:30Oxford 4Banbury 2Oxford Brookes University
10:30Oxford Hawks 5Milton Keynes 2Banbury Road North - Pitch 2
12:00Windsor 1Marlow 4Windsor Boys School
12:30Witney 2Oxford University 3Wood Green School
27-Nov11:30Amersham & Chalfont 3Witney 2Amersham & Chalfont HC
11:00Banbury 2Oxford Hawks 5North Oxfordshire Academy
11:15Marlow 4Newbury & Thatcham 2Great Marlow School
12:00Milton Keynes 2Windsor 1Milton Keynes Sports Club - 2
16:30Oxford University 3Bicester 1Iffley Road Sports Centre
10:30South Berkshire 2Oxford 4Cantley Park
04-Dec10:00Bicester 1Amersham & Chalfont 3The Cooper School
Newbury & Thatcham 2Milton Keynes 2
16:00Oxford 4Oxford University 3Oxford Brookes University
13:30South Berkshire 2Banbury 2Cantley Park
13:30Windsor 1Oxford Hawks 5Windsor Boys School
12:30Witney 2Marlow 4Wood Green School
11-Dec11:30Amersham & Chalfont 3Oxford 4Amersham & Chalfont HC
11:00Banbury 2Windsor 1North Oxfordshire Academy
14:15Marlow 4Bicester 1Great Marlow School
12:00Milton Keynes 2Witney 2Milton Keynes Sports Club - 2
12:00Oxford Hawks 5Newbury & Thatcham 2Banbury Road North - Pitch 2
10:30Oxford University 3South Berkshire 2Iffley Road Sports Centre
15-Jan13:00Amersham & Chalfont 3South Berkshire 2Dr Challoners Grammar School
11:00Banbury 2Oxford University 3North Oxfordshire Academy
16:30Marlow 4Oxford 4Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes 2Bicester 1Milton Keynes Sports Club - 2
10:00Oxford Hawks 5Witney 2Banbury Road North - Pitch 2
Windsor 1Newbury & Thatcham 2
22-Jan10:00Bicester 1Oxford Hawks 5The Cooper School
Newbury & Thatcham 2Banbury 2
13:15Oxford 4Milton Keynes 2Headington School
10:30Oxford University 3Amersham & Chalfont 3Iffley Road Sports Centre
South Berkshire 2Marlow 4
12:30Witney 2Windsor 1Wood Green School
29-Jan16:00Amersham & Chalfont 3Banbury 2Amersham & Chalfont HC
13:15Marlow 4Oxford University 3Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes 2South Berkshire 2Milton Keynes Sports Club - 2
11:00Newbury & Thatcham 2Witney 2Henwick Worthy SG (Newbury)
16:00Oxford Hawks 5Oxford 4Banbury Road North - Pitch 1
Windsor 1Bicester 1
05-FebAmersham & Chalfont 3Marlow 4
11:00Banbury 2Witney 2North Oxfordshire Academy
10:00Bicester 1Newbury & Thatcham 2The Cooper School
13:15Oxford 4Windsor 1Headington School
10:30Oxford University 3Milton Keynes 2Iffley Road Sports Centre
South Berkshire 2Oxford Hawks 5
12-FebMarlow 4Banbury 2
12:00Milton Keynes 2Amersham & Chalfont 3Milton Keynes Sports Club - 2
Newbury & Thatcham 2Oxford 4
Oxford Hawks 5Oxford University 3
Windsor 1South Berkshire 2
10:30Witney 2Bicester 1Wood Green School
26-FebAmersham & Chalfont 3Oxford Hawks 5
11:00Banbury 2Bicester 1North Oxfordshire Academy
Marlow 4Milton Keynes 2
13:15Oxford 4Witney 2Headington School
10:30Oxford University 3Windsor 1Iffley Road Sports Centre
South Berkshire 2Newbury & Thatcham 2
05-Mar10:00Bicester 1Oxford 4The Cooper School
12:00Milton Keynes 2Banbury 2Milton Keynes Sports Club - 2
Newbury & Thatcham 2Oxford University 3
Oxford Hawks 5Marlow 4
Windsor 1Amersham & Chalfont 3
12:30Witney 2South Berkshire 2Wood Green School
12-MarAmersham & Chalfont 3Newbury & Thatcham 2
11:00Banbury 2Oxford 4North Oxfordshire Academy
Marlow 4Windsor 1
12:00Milton Keynes 2Oxford Hawks 5Milton Keynes Sports Club - 2
10:30Oxford University 3Witney 2Iffley Road Sports Centre
South Berkshire 2Bicester 1
19-Mar10:00Bicester 1Oxford University 3The Cooper School
Newbury & Thatcham 2Marlow 4
13:15Oxford 4South Berkshire 2Headington School
10:00Oxford Hawks 5Banbury 2Banbury Road North - Pitch 1
Windsor 1Milton Keynes 2
12:30Witney 2Amersham & Chalfont 3Wood Green School
26-MarAmersham & Chalfont 3Bicester 1
11:00Banbury 2South Berkshire 2North Oxfordshire Academy
Marlow 4Witney 2
12:00Milton Keynes 2Newbury & Thatcham 2Milton Keynes Sports Club - 2
10:00Oxford Hawks 5Windsor 1Banbury Road North - Pitch 2
10:30Oxford University 3Oxford 4Iffley Road Sports Centre
02-Apr10:00Bicester 1Marlow 4The Cooper School
Newbury & Thatcham 2Oxford Hawks 5
16:00Oxford 4Amersham & Chalfont 3Oxford Brookes University
South Berkshire 2Oxford University 3
Windsor 1Banbury 2
12:00Witney 2Milton Keynes 2Wood Green School
Area Division Home Team Away Team Date
Date Time Home Team - - Away Team Venue
25-Sep10:00Bicester 152Milton Keynes 2The Cooper School
13:15Newbury & Thatcham 215Windsor 1Eton Willowbrook 1
13:15Oxford 414Marlow 4Headington School
10:30Oxford University 320Banbury 2Iffley Road Sports Centre
15:00South Berkshire 220Amersham & Chalfont 3Cantley Park
14:00Witney 240Oxford Hawks 5Wood Green School
02-Oct11:30Amersham & Chalfont 311Oxford University 3Amersham & Chalfont HC
11:00Banbury 260Newbury & Thatcham 2North Oxfordshire Academy
13:15Marlow 431South Berkshire 2Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes 241Oxford 4Milton Keynes Sports Club - 2
11:30Oxford Hawks 504Bicester 1Banbury Road North - Pitch 1
13:30Windsor 140Witney 2Windsor Boys School
09-Oct11:00Banbury 223Amersham & Chalfont 3North Oxfordshire Academy
10:00Bicester 111Windsor 1The Cooper School
13:15Oxford 402Oxford Hawks 5Headington School
10:30Oxford University 362Marlow 4Iffley Road Sports Centre
15:00South Berkshire 201Milton Keynes 2Cantley Park
14:00Witney 241Newbury & Thatcham 2Wood Green School
16-Oct10:00Marlow 441Amersham & Chalfont 3Bisham Abbey National Sports Centre
12:00Milton Keynes 221Oxford University 3Milton Keynes Sports Club - 2
15:00Newbury & Thatcham 212Bicester 1Tilsley Park - Pitch 2
12:00Oxford Hawks 502South Berkshire 2Banbury Road North - Pitch 2
13:15Windsor 160Oxford 4Eton Willowbrook 1
12:30Witney 222Banbury 2Wood Green School
Area Division Home Team Away Team Date
NamePlayedWonDrawLostForAgainstDifferencePointsForm
Windsor 143101621410W W D W
Bicester 14310124810W W D W
Marlow 4430113949W W L W
Milton Keynes 243019729L W W W
Oxford University 3421110557W D W L
Witney 2421110737W L W D
South Berkshire 242025416W L L W
Banbury 2411210734L W L D
Amersham & Chalfont 3411259-44L D W L
Oxford Hawks 54103210-83L L W L
Newbury & Thatcham 24004317-140L L L L
Oxford 44004216-140L L L L