Matches: Fixtures, Results, Tables

Home

This site has been setup by England Hockey as an interim measure whilst the live data feed between the new GMS system and the England Hockey and Area websites is finalised. The information is updated every 15 minutes as new results are recorded. Tables have also now been added to division records.

Click a team to view the clubs fixtures.

Date Time Home Team Away Team Venue Officials
30-Oct10:30Burnt Ash (Bexley) 4Folkestone Optimist 4Hurstmere School
12:00Cliftonville 2Holcombe HawksSt Lawrence Coll - Water Pitch 1
11:45Gravesham & Wellcome 2Marden Russets 4Gravesend Rugby Club
15:15Herne Bay 4Deal 2Herne Bay HC - Pitch 2
12:30Holcombe 6Blackheath & Elthamians OutlawsHolcombe HC - Pitch 2
10:30Sevenoaks 7Gore Court 4Weald Grammar School Sevenoaks
06-Nov15:00Blackheath & Elthamians OutlawsGravesham & Wellcome 2Avery Hill Campus
10:00Deal 2Holcombe 6Duke Of Yorks Royal Military School
15:00Gore Court 4Cliftonville 2Westlands Secondary School
11:30Herne Bay 4Burnt Ash (Bexley) 4Herne Bay HC - Pitch 1
12:00Holcombe HawksFolkestone Optimist 4Holcombe HC - Pitch 1
11:30Marden Russets 4Sevenoaks 7Marden Sports Club - Pitch 2
13-Nov15:00Burnt Ash (Bexley) 4Holcombe HawksHurstmere School
10:30Cliftonville 2Marden Russets 4St Lawrence Coll - Water Pitch 1
13:00Folkestone Optimist 4Gore Court 4Folkestone Optimists HC - Pitch 2
11:45Gravesham & Wellcome 2Deal 2Gravesend Rugby Club
12:30Holcombe 6Herne Bay 4Holcombe HC - Pitch 2
10:30Sevenoaks 7Blackheath & Elthamians OutlawsWeald Grammar School Sevenoaks
20-Nov14:30Blackheath & Elthamians OutlawsCliftonville 2College Meadow Pavilion
11:30Deal 2Sevenoaks 7Duke Of Yorks Royal Military School
15:00Gore Court 4Holcombe HawksWestlands Secondary School
11:30Herne Bay 4Gravesham & Wellcome 2Holcombe HC - Pitch 1
10:30Holcombe 6Burnt Ash (Bexley) 4Holcombe HC - Pitch 1
11:30Marden Russets 4Folkestone Optimist 4Marden Sports Club - Pitch 2
27-Nov13:30Burnt Ash (Bexley) 4Gore Court 4Hurstmere School
10:30Cliftonville 2Deal 2St Lawrence Coll - Water Pitch 1
15:30Folkestone Optimist 4Blackheath & Elthamians OutlawsFolkestone Optimists HC - Pitch 1
11:45Gravesham & Wellcome 2Holcombe 6Gravesend Rugby Club
11:00Holcombe HawksMarden Russets 4Holcombe HC - Pitch 2
15:00Sevenoaks 7Herne Bay 4Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
04-Dec15:00Blackheath & Elthamians OutlawsHolcombe HawksCollege Meadow Pavilion
11:30Deal 2Folkestone Optimist 4Duke Of Yorks Royal Military School
11:45Gravesham & Wellcome 2Burnt Ash (Bexley) 4Gravesend Rugby Club
11:30Herne Bay 4Cliftonville 2Herne Bay HC - Pitch 1
12:30Holcombe 6Sevenoaks 7Holcombe HC - Pitch 2
13:00Marden Russets 4Gore Court 4Marden Sports Club - Pitch 1
11-Dec12:00Burnt Ash (Bexley) 4Marden Russets 4Hurstmere School
12:00Cliftonville 2Holcombe 6St Lawrence Coll - Water Pitch 1
15:30Folkestone Optimist 4Herne Bay 4Folkestone Optimists HC - Pitch 1
15:00Gore Court 4Blackheath & Elthamians OutlawsWestlands Secondary School
12:00Holcombe HawksDeal 2Holcombe HC - Pitch 1
12:00Sevenoaks 7Gravesham & Wellcome 2Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
15-Jan12:00Burnt Ash (Bexley) 4Sevenoaks 7Dartford Science & Technology College
12:00Cliftonville 2Gravesham & Wellcome 2St Lawrence Coll - Water Pitch 1
11:00Folkestone Optimist 4Holcombe 6Folkestone Optimists HC - Pitch 1
10:15Gore Court 4Deal 2Westlands Secondary School
Holcombe HawksHerne Bay 4
Marden Russets 4Blackheath & Elthamians Outlaws
22-JanBlackheath & Elthamians OutlawsBurnt Ash (Bexley) 4
11:30Deal 2Marden Russets 4Duke Of Yorks Royal Military School
11:45Gravesham & Wellcome 2Folkestone Optimist 4Gravesend Rugby Club
15:15Herne Bay 4Gore Court 4Herne Bay HC - Pitch 2
Holcombe 6Holcombe Hawks
12:00Sevenoaks 7Cliftonville 2Weald Grammar School Sevenoaks
29-JanBlackheath & Elthamians OutlawsDeal 2
12:00Cliftonville 2Burnt Ash (Bexley) 4St Lawrence Coll - Water Pitch 1
11:00Folkestone Optimist 4Sevenoaks 7Folkestone Optimists HC - Pitch 1
10:15Gore Court 4Holcombe 6Westlands Secondary School
Holcombe HawksGravesham & Wellcome 2
Marden Russets 4Herne Bay 4
05-Feb15:00Burnt Ash (Bexley) 4Deal 2Dartford Science & Technology College
10:30Cliftonville 2Folkestone Optimist 4St Lawrence Coll - Water Pitch 1
11:45Gravesham & Wellcome 2Gore Court 4Gravesend Rugby Club
11:30Herne Bay 4Blackheath & Elthamians OutlawsHerne Bay HC - Pitch 1
Holcombe 6Marden Russets 4
15:00Sevenoaks 7Holcombe HawksWeald Grammar School Sevenoaks
12-FebBlackheath & Elthamians OutlawsHolcombe 6
11:30Deal 2Herne Bay 4Duke Of Yorks Royal Military School
15:30Folkestone Optimist 4Burnt Ash (Bexley) 4Folkestone Optimists HC - Pitch 1
10:15Gore Court 4Sevenoaks 7Westlands Secondary School
Holcombe HawksCliftonville 2
Marden Russets 4Gravesham & Wellcome 2
26-Feb12:00Burnt Ash (Bexley) 4Herne Bay 4Hurstmere School
10:30Cliftonville 2Gore Court 4St Lawrence Coll - Water Pitch 1
13:00Folkestone Optimist 4Holcombe HawksFolkestone Optimists HC - Pitch 2
11:45Gravesham & Wellcome 2Blackheath & Elthamians OutlawsGravesend Rugby Club
Holcombe 6Deal 2
13:30Sevenoaks 7Marden Russets 4Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
05-MarBlackheath & Elthamians OutlawsSevenoaks 7
11:30Deal 2Gravesham & Wellcome 2Duke Of Yorks Royal Military School
10:15Gore Court 4Folkestone Optimist 4Westlands Secondary School
15:15Herne Bay 4Holcombe 6Herne Bay HC - Pitch 2
Holcombe HawksBurnt Ash (Bexley) 4
Marden Russets 4Cliftonville 2
12-Mar12:00Burnt Ash (Bexley) 4Holcombe 6Dartford Science & Technology College
13:30Cliftonville 2Blackheath & Elthamians OutlawsSt Lawrence Coll - Water Pitch 1
13:00Folkestone Optimist 4Marden Russets 4Folkestone Optimists HC - Pitch 2
11:45Gravesham & Wellcome 2Herne Bay 4Gravesend Rugby Club
Holcombe HawksGore Court 4
16:30Sevenoaks 7Deal 2Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
19-MarBlackheath & Elthamians OutlawsFolkestone Optimist 4
11:30Deal 2Cliftonville 2Duke Of Yorks Royal Military School
15:00Gore Court 4Burnt Ash (Bexley) 4Westlands Secondary School
11:30Herne Bay 4Sevenoaks 7Herne Bay HC - Pitch 1
Holcombe 6Gravesham & Wellcome 2
Marden Russets 4Holcombe Hawks
26-Mar10:30Burnt Ash (Bexley) 4Gravesham & Wellcome 2Hurstmere School
10:30Cliftonville 2Herne Bay 4St Lawrence Coll - Water Pitch 1
12:30Folkestone Optimist 4Deal 2Folkestone Optimists HC - Pitch 1
15:00Gore Court 4Marden Russets 4Westlands Secondary School
Holcombe HawksBlackheath & Elthamians Outlaws
16:30Sevenoaks 7Holcombe 6Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
02-AprBlackheath & Elthamians OutlawsGore Court 4
11:30Deal 2Holcombe HawksDuke Of Yorks Royal Military School
11:45Gravesham & Wellcome 2Sevenoaks 7Gravesend Rugby Club
15:15Herne Bay 4Folkestone Optimist 4Herne Bay HC - Pitch 2
Holcombe 6Cliftonville 2
Marden Russets 4Burnt Ash (Bexley) 4
Area Division Home Team Away Team Date
Date Time Home Team - - Away Team Venue
25-Sep10:30Blackheath & Elthamians Outlaws02Marden Russets 4Avery Hill Campus
11:30Deal 200Gore Court 4Duke Of Yorks Royal Military School
11:45Gravesham & Wellcome 231Cliftonville 2
15:30Herne Bay 431Holcombe HawksHerne Bay HC - Pitch 2
12:30Holcombe 600Folkestone Optimist 4Holcombe HC - Pitch 2
10:30Sevenoaks 741Burnt Ash (Bexley) 4Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
02-Oct13:30Burnt Ash (Bexley) 410Blackheath & Elthamians OutlawsHurstmere School
15:30Folkestone Optimist 423Gravesham & Wellcome 2Folkestone Optimists HC - Pitch 1
10:15Gore Court 411Herne Bay 4Westlands Secondary School
12:30Holcombe Hawks25Holcombe 6Holcombe HC - Pitch 2
11:30Marden Russets 423Deal 2Marden Sports Club - Pitch 1
09-Oct15:00Burnt Ash (Bexley) 417Cliftonville 2Dartford Science & Technology College
11:45Gravesham & Wellcome 222Holcombe HawksGravesend Rugby Club
11:30Herne Bay 426Marden Russets 4Herne Bay HC - Pitch 1
10:30Holcombe 630Gore Court 4Holcombe HC - Pitch 1
13:30Sevenoaks 711Folkestone Optimist 4Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
16-Oct10:30Blackheath & Elthamians Outlaws43Herne Bay 4Avery Hill Campus
11:30Deal 212Burnt Ash (Bexley) 4Duke Of Yorks Royal Military School
11:00Folkestone Optimist 401Cliftonville 2Folkestone Optimists HC - Pitch 1
10:15Gore Court 412Gravesham & Wellcome 2Westlands Secondary School
11:00Holcombe Hawks13Sevenoaks 7Holcombe HC - Pitch 2
11:30Marden Russets 423Holcombe 6Marden Sports Club - Pitch 1
23-Oct12:00Cliftonville 233Sevenoaks 7St Lawrence Coll - Water Pitch 1
11:30Deal 233Blackheath & Elthamians OutlawsDuke Of Yorks Royal Military School
Area Division Home Team Away Team Date
NamePlayedWonDrawLostForAgainstDifferencePointsForm
Holcombe 64310114710D W W W
Gravesham & Wellcome 24310106410W W D W
Sevenoaks 7422011658W D W D
Cliftonville 2421112757L W W D
Marden Russets 4420212846W L W L
Burnt Ash (Bexley) 44202512-76L W L W
Deal 241217705D W L D
Blackheath & Elthamians Outlaws411279-24L L W D
Herne Bay 44112912-34W D L L
Folkestone Optimist 4402235-22D L D L
Gore Court 4402226-42D D L L
Holcombe Hawks4013613-71L L D L