Matches: Fixtures, Results, Tables

Home

This site has been setup by England Hockey as an interim measure whilst the live data feed between the new GMS system and the England Hockey and Area websites is finalised. The information is updated every 15 minutes as new results are recorded. Tables have also now been added to division records.

Click a team to view the clubs fixtures.

Date Time Home Team Away Team Venue Officials
23-Oct13:30Cliftonville 2Bexleyheath & Belvedere 3
30-Oct10:30Bexleyheath & Belvedere 3New Beccehamian 3King Henry School (Erith) - Pitch 1
10:30Bromley & Beckenham 5Burnt Ash (Bexley) 5Langley Park School For Girls
10:30Cliftonville 2Gravesend 2St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2K Sports (Cobdown) 2Dartford Science & Technology College
16:30Faversham Ladies 1Holcombe 5Westlands Secondary School
10:15Meopham 2Sevenoaks 8Gravesend Rugby Club
06-Nov12:00Bromley & Beckenham 5Dartford 2Langley Park School For Girls
13:30Burnt Ash (Bexley) 5Faversham Ladies 1Dartford Science & Technology College
13:15Gravesend 2K Sports (Cobdown) 2Gravesend Rugby Club
10:30Holcombe 5Meopham 2Holcombe HC - Pitch 1
13:30New Beccehamian 3Cliftonville 2HSBC Sports & Social Club
10:30Sevenoaks 8Bexleyheath & Belvedere 3Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
13-Nov10:30Bexleyheath & Belvedere 3Holcombe 5King Henry School (Erith) - Pitch 1
12:00Cliftonville 2Sevenoaks 8St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2Gravesend 2Dartford Science & Technology College
10:15Faversham Ladies 1Bromley & Beckenham 5Westlands Secondary School
14:00K Sports (Cobdown) 2New Beccehamian 3Cobdown Sports & Social Club
10:15Meopham 2Burnt Ash (Bexley) 5Gravesend Rugby Club
20-Nov12:00Bromley & Beckenham 5Meopham 2Langley Park School For Girls
16:30Burnt Ash (Bexley) 5Bexleyheath & Belvedere 3Dartford Science & Technology College
10:15Faversham Ladies 1Dartford 2Westlands Secondary School
12:30Holcombe 5Cliftonville 2Holcombe HC - Pitch 2
12:00New Beccehamian 3Gravesend 2HSBC Sports & Social Club
15:00Sevenoaks 8K Sports (Cobdown) 2Weald Grammar School Sevenoaks
27-Nov10:30Bexleyheath & Belvedere 3Bromley & Beckenham 5King Henry School (Erith) - Pitch 1
12:00Cliftonville 2Burnt Ash (Bexley) 5St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2New Beccehamian 3Dartford Science & Technology College
13:15Gravesend 2Sevenoaks 8Gravesend Rugby Club
14:00K Sports (Cobdown) 2Holcombe 5Cobdown Sports & Social Club
10:15Meopham 2Faversham Ladies 1Gravesend Rugby Club
04-Dec12:00Bromley & Beckenham 5Cliftonville 2Langley Park School For Girls
10:30Burnt Ash (Bexley) 5K Sports (Cobdown) 2Hurstmere School
10:15Faversham Ladies 1Bexleyheath & Belvedere 3Westlands Secondary School
10:30Holcombe 5Gravesend 2Holcombe HC - Pitch 1
10:15Meopham 2Dartford 2Gravesend Rugby Club
15:00Sevenoaks 8New Beccehamian 3Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
11-Dec10:30Bexleyheath & Belvedere 3Meopham 2King Henry School (Erith) - Pitch 1
10:30Cliftonville 2Faversham Ladies 1St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2Sevenoaks 8Dartford Science & Technology College
13:15Gravesend 2Burnt Ash (Bexley) 5Gravesend Rugby Club
14:00K Sports (Cobdown) 2Bromley & Beckenham 5Cobdown Sports & Social Club
12:00New Beccehamian 3Holcombe 5HSBC Sports & Social Club
15-Jan10:30Cliftonville 2Meopham 2St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2Bexleyheath & Belvedere 3Dartford Science & Technology College
13:15Gravesend 2Bromley & Beckenham 5Gravesend Rugby Club
14:00K Sports (Cobdown) 2Faversham Ladies 1Cobdown Sports & Social Club
13:30New Beccehamian 3Burnt Ash (Bexley) 5HSBC Sports & Social Club
13:30Sevenoaks 8Holcombe 5Weald Grammar School Sevenoaks
22-Jan13:30Bexleyheath & Belvedere 3Cliftonville 2King Henry School (Erith) - Pitch 1
Bromley & Beckenham 5New Beccehamian 3
13:30Burnt Ash (Bexley) 5Sevenoaks 8Dartford Science & Technology College
10:15Faversham Ladies 1Gravesend 2Westlands Secondary School
Holcombe 5Dartford 2
10:15Meopham 2K Sports (Cobdown) 2Gravesend Rugby Club
29-Jan10:30Cliftonville 2Dartford 2St Lawrence Coll - Water Pitch 1
13:15Gravesend 2Meopham 2Gravesend Rugby Club
Holcombe 5Burnt Ash (Bexley) 5
14:00K Sports (Cobdown) 2Bexleyheath & Belvedere 3Cobdown Sports & Social Club
13:30New Beccehamian 3Faversham Ladies 1HSBC Sports & Social Club
16:30Sevenoaks 8Bromley & Beckenham 5Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
05-Feb10:30Bexleyheath & Belvedere 3Gravesend 2King Henry School (Erith) - Pitch 1
Bromley & Beckenham 5Holcombe 5
12:00Cliftonville 2K Sports (Cobdown) 2St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2Burnt Ash (Bexley) 5Dartford Science & Technology College
16:30Faversham Ladies 1Sevenoaks 8Westlands Secondary School
10:15Meopham 2New Beccehamian 3Gravesend Rugby Club
12-Feb10:30Burnt Ash (Bexley) 5Bromley & Beckenham 5Hurstmere School
13:15Gravesend 2Cliftonville 2Gravesend Rugby Club
Holcombe 5Faversham Ladies 1
10:00K Sports (Cobdown) 2Dartford 2Cobdown Sports & Social Club
12:00New Beccehamian 3Bexleyheath & Belvedere 3HSBC Sports & Social Club
15:00Sevenoaks 8Meopham 2Weald Grammar School Sevenoaks
26-Feb10:30Bexleyheath & Belvedere 3Sevenoaks 8King Henry School (Erith) - Pitch 1
12:00Cliftonville 2New Beccehamian 3St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2Bromley & Beckenham 5Dartford Science & Technology College
16:30Faversham Ladies 1Burnt Ash (Bexley) 5Westlands Secondary School
10:00K Sports (Cobdown) 2Gravesend 2Cobdown Sports & Social Club
10:15Meopham 2Holcombe 5Gravesend Rugby Club
05-MarBromley & Beckenham 5Faversham Ladies 1
16:30Burnt Ash (Bexley) 5Meopham 2Dartford Science & Technology College
13:15Gravesend 2Dartford 2Gravesend Rugby Club
Holcombe 5Bexleyheath & Belvedere 3
12:00New Beccehamian 3K Sports (Cobdown) 2HSBC Sports & Social Club
13:30Sevenoaks 8Cliftonville 2Weald Grammar School Sevenoaks
12-Mar10:30Bexleyheath & Belvedere 3Burnt Ash (Bexley) 5King Henry School (Erith) - Pitch 1
12:00Cliftonville 2Holcombe 5St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2Faversham Ladies 1Dartford Science & Technology College
13:15Gravesend 2New Beccehamian 3Gravesend Rugby Club
14:00K Sports (Cobdown) 2Sevenoaks 8Cobdown Sports & Social Club
10:15Meopham 2Bromley & Beckenham 5Gravesend Rugby Club
19-MarBromley & Beckenham 5Bexleyheath & Belvedere 3
10:30Burnt Ash (Bexley) 5Cliftonville 2Hurstmere School
10:15Faversham Ladies 1Meopham 2Westlands Secondary School
Holcombe 5K Sports (Cobdown) 2
12:00New Beccehamian 3Dartford 2HSBC Sports & Social Club
12:00Sevenoaks 8Gravesend 2Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
26-Mar13:30Bexleyheath & Belvedere 3Faversham Ladies 1King Henry School (Erith) - Pitch 1
12:00Cliftonville 2Bromley & Beckenham 5St Lawrence Coll - Water Pitch 1
10:15Dartford 2Meopham 2Dartford Science & Technology College
13:15Gravesend 2Holcombe 5Gravesend Rugby Club
14:00K Sports (Cobdown) 2Burnt Ash (Bexley) 5Cobdown Sports & Social Club
12:00New Beccehamian 3Sevenoaks 8HSBC Sports & Social Club
02-AprBromley & Beckenham 5K Sports (Cobdown) 2
Burnt Ash (Bexley) 5Gravesend 2
10:15Faversham Ladies 1Cliftonville 2Westlands Secondary School
Holcombe 5New Beccehamian 3
10:15Meopham 2Bexleyheath & Belvedere 3Gravesend Rugby Club
13:30Sevenoaks 8Dartford 2Sevenoaks HC - Holly Bush Lane
Area Division Home Team Away Team Date
Date Time Home Team - - Away Team Venue
25-Sep10:30Bexleyheath & Belvedere 352Dartford 2King Henry School (Erith) - Pitch 1
12:00Bromley & Beckenham 592Gravesend 2Langley Park School For Girls
13:30Burnt Ash (Bexley) 5 (HWO)50New Beccehamian 3King Henry School (Erith) - Pitch 1
Faversham Ladies 114K Sports (Cobdown) 2
11:00Holcombe 504Sevenoaks 8Holcombe HC - Pitch 2
Meopham 223Cliftonville 2
02-Oct10:15Dartford 212Holcombe 5Dartford Science & Technology College
13:15Gravesend 230Faversham Ladies 1Gravesend Rugby Club
14:00K Sports (Cobdown) 231Meopham 2Cobdown Sports & Social Club
12:00New Beccehamian 305Bromley & Beckenham 5 (AWO)HSBC Sports & Social Club
12:00Sevenoaks 861Burnt Ash (Bexley) 5Weald Grammar School Sevenoaks
09-Oct10:30Bexleyheath & Belvedere 313K Sports (Cobdown) 2King Henry School (Erith) - Pitch 1
12:00Bromley & Beckenham 503Sevenoaks 8Langley Park School For Girls
15:00Burnt Ash (Bexley) 5 (HWO)50Holcombe 5Hurstmere School
10:15Dartford 210Cliftonville 2Dartford Science & Technology College
16:30Faversham Ladies 107New Beccehamian 3Westlands Secondary School
10:15Meopham 212Gravesend 2Gravesend Rugby Club
16-Oct15:00Burnt Ash (Bexley) 533Dartford 2Hurstmere School
13:15Gravesend 213Bexleyheath & Belvedere 3Gravesend Rugby Club
12:00Holcombe 502Bromley & Beckenham 5Holcombe HC - Pitch 1
14:00K Sports (Cobdown) 200Cliftonville 2Cobdown Sports & Social Club
12:00New Beccehamian 3 (HWO)50Meopham 2HSBC Sports & Social Club
13:30Sevenoaks 842Faversham Ladies 1Weald Grammar School Sevenoaks
Area Division Home Team Away Team Date
NamePlayedWonDrawLostForAgainstDifferencePointsForm
Sevenoaks 844001731412W W W W
K Sports (Cobdown) 24310103710W W W D
Bromley & Beckenham 54301165119W W L W
Burnt Ash (Bexley) 5421114957W L W D
Bexleyheath & Belvedere 332019636W L W
New Beccehamian 34202121026L L W W
Gravesend 24202813-56L W W L
Cliftonville 231113304W L D
Dartford 24112710-34L L W D
Holcombe 54103212-103L W L L
Meopham 24004413-90L L L L
Faversham Ladies 14004318-150L L L L